Buďte s námi v kontaktu

  • Pelargonie převislá Balcon 'Shocking'

Pelargonium peltatum

Pelargonie, lidovým názvem muškáty, pochází z Jižní Afriky, odkud se rozšířily na počátku 17. století do Evropy. Lze je rozdělit podle typů květů na jednoduché a plnokvěté, nebo podle vzrůstu na převislé a vzpřímené. Tento rod se těší velké oblibě díky nenáročnému pěstování, bohatému kvetení, širokému spektru barev a velkých možností využití jak v mobilních nádobách, tak ve volné půdě. Plnokvěté odrůdy je lepší vysazovat na chráněná stanoviště. Jednoduché odrůdy se hodí k výsadbě na záhony. Rostliny kvetou od května až do zámrazu. Podle délky převisů se používají k výsadbě okenních truhlíků, závěsných květináčů a případně vyvýšených nádob.

Pelargonie skupiny Balcon, někdy také nazývané "Tyrolské muškáty", se vyznačují dlouhými převisy až 1m, hustým olistěním a velmi časným nástupem kvetení. Velké množství jednoduchých květů budou zdobit Vaše výsadby po celou sezónu.

Nároky

Pelargonie vyžadují mírnou zálivku a pravidelné dávky živin. POZOR NA PŘELITÍ. Většina odrůd velice dobře snáší slunná stanoviště. Pro jejich pěstování lze použít běžně dostupné substráty určené k pěstování pelargonií nebo je možné namíchat si vlastní zeminu. K tomu lze použít kompostní zeminu s rašelinou v poměru 1:1 nebo směs rašeliny, kompostované kůry a hlinité zeminy.    

Pěstování

14 dní po výsadbě se mohou začít rostliny přihnojovat hnojivem s vyrovnaným obsahem živin. Rostliny se zaštipují pouze do konce února, v případě pozdějšího zaštípnutí se oddaluje kvetení o 4 – 6 týdnů. Dávkování hnojiva se nachází v návodu i k použití, který je součástí každého balení. Nejvhodnější je přihnojování slabou koncentrací hnojiva během každé zálivky. V průběhu kvetení je nutné odstraňovat odkvetlá květenství.

Informace
Dostupné od ... 2. dubna
Velikost kontejneru 8 cm

Pelargonie převislá Balcon 'Shocking'

  • Kód výrobku: 821767
  • Dostupnost: Skladem
Informace
Dostupné od ... 2. dubna
Velikost kontejneru 8 cm
  • 30 Kč

Podobné výrobky

Pelargonie převislá Balcon 'Red'

Pelargonie převislá Balcon 'Red'

Pelargonium peltatum Pelargonie, lidovým názvem muškáty, pochází z Jižní Afriky, odkud se rozšíři..

30 Kč

ks

Zahradnictví Eden na mapě

Zahradnictví Eden

Adresa:
Souňov 58
286 01 Čáslav

Kontaktní informace:
737 949 644
info@zahradnictvi-eden.cz

Otevírací doba

Pondělí 9:00–18:00
Úterý 9:00–18:00
Středa 9:00–18:00
Čtvrtek 9:00–18:00
Pátek 9:00–18:00
Sobota 9:00–16:00
Neděle 9:00–16:00