Buďte s námi v kontaktu

Facebook Zahradnictví Eden

Pelargonium hybridum

Pelargonie, lidovým názvem muškáty, pochází z Jižní Afriky, odkud se rozšířily na počátku 17. století do Evropy. Lze je rozdělit podle typů květů na jednoduché a plnokvěté, nebo podle vzrůstu na převislé a vzpřímené. Tento rod se těší velké oblibě díky nenáročnému pěstování, bohatému kvetení, širokému spektru barev a velkých možností využití jak v mobilních nádobách, tak ve volné půdě. Plnokvěté odrůdy je lepší vysazovat na chráněná stanoviště. Jednoduché odrůdy se hodí i k výsadbě na záhony. Rostliny kvetou od května až do zámrazu. Podle jejich vzrůstnosti se používají k výsadbě okenních truhlíků, nádob, závěsných květináčů, ale i do volné půdy. 

Pelargonie skupiny Calliope jsou kříženci skupin Zonale a Ivy. Od svého uvedení na světový trh jsou, spolu se skupinou Calliope, jedněmi z nejprodávanějších pelargonií na světě. Vyznačují se široce rozložitým až polopřevislým růste, velmi hustým větvením a velkým množstvím květů po celou sezónu. Jsou vhodné do závěsných nádob, truhlíků a k výsadbě do záhonu. Série Moxie je kompaktní mezidruhový kříženec.

Nároky

Pelargonie vyžadují mírnou zálivku a pravidelné dávky živin. POZOR NA PŘELITÍ. Většina odrůd velice dobře snáší slunná stanoviště. Pro jejich pěstování lze použít běžně dostupné substráty určené k pěstování pelargonií nebo je možné namíchat si vlastní zeminu. K tomu lze použít kompostní zeminu s rašelinou v poměru 1:1 nebo směs rašeliny, kompostované kůry a hlinité zeminy.    

Pěstování

14 dní po výsadbě se mohou začít rostliny přihnojovat hnojivem s vyrovnaným obsahem živin. Rostliny se zaštipují pouze do konce února, v případě pozdějšího zaštípnutí se oddaluje kvetení o 4 – 6 týdnů. Dávkování hnojiva se nachází v návodu k použití, který je součástí každého balení. Nejvhodnější je přihnojování slabou koncentrací hnojiva během každé zálivky. V průběhu kvetení je nutné odstraňovat odkvetlá květenství.   

Popis
Zasíláme od 6. dubna
Velikost kontejneru 11 cm

Pelargonie vzpřímená Bunny 'Cherry Ice'

  • Kód výrobku: 821437
  • Dostupné množství (ks): Vyprodáno
Popis
Zasíláme od 6. dubna
Velikost kontejneru 11 cm
  • 45 Kč

Podobné výrobky

Pelargonium interpeltatum sel® Marcada® Dark Red
ks
Pelargonie vzpřímená sel® Moonlight® 'Denise'
ks
Pelargonie vzpřímená sel® Sunrise® 'Benita'
ks
Pelargonium interpeltatum sel® Marcada® Pink
ks
Pelargonium interpeltatum sel® Marcada® Magenta
ks

Zahradnictví Eden na mapě

Zahradnictví Eden

Adresa:
Souňov 58
286 01 Čáslav

Kontaktní informace:
737 949 644
info@zahradnictvi-eden.cz

Otevírací doba

Pondělí 9:00–18:00
Úterý 9:00–18:00
Středa 9:00–18:00
Čtvrtek 9:00–18:00
Pátek 9:00–18:00
Sobota 9:00–16:00
Neděle 9:00–16:00